5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Şan Granit Basık Tencere 26cm

Marka
Ürün Kodu: MNR0642
Model MNR0642
549,99 TLŞan Granit Basık Tencere (26 numara)

Ürün Özellikleri

Birinci sınıf alüminyum kullanılarak üretilmiştir.
İç kaplama 3 kat yanmaz yapışmaz malzemeden olustuğu için çizilmelere karşı son derece dayanıklıdır.
Bulaşık makinesinde yıkanabilir.
Kesinlikle PFoA içermez.
Dış kaplaması 600 dereceye dayanıklı dış yüzey ile kaplanmış olduğu için aleve karşı dayanıklılığı diğer tencerelere göre çok daha fazladır.
Ürünümüz de tencere gövde rengine uygun ısıya dayanıklı bakalit saplar kullanılmaktadır.
Ölçüler: 26X8 3.5 Litre

Şan Kalitesi ve Güvencesiyle. Granit Basık Tencerler.

Granit Nedir

Yemek nasıl hayatımızın vazgeçilmezi ise tencereler de yemeklerin vazgeçilmezi. Mutfakta en sık kullanılan mutfak eşyalarından olan tencere çeşitleri günümüzde hayli farklı model seçeneğine sahip. Hal böyle olunca doğru tencereyi seçmek biraz zor olabiliyor. Yemekleri hem en iyi ve lezzetli hem de en sağlıklı şekilde pişirmek için hangi tencereyi seçeceğiniz konusunda kararsızsanız bu yazı tam size göre! Sizler için kısa bir araştırma yaptık ve sağlıklı tencere denince akla ilk gelenin granit tencere olduğu kanısına vardık. Peki granit tencere nedir, özellikleri nelerdir? Granit tencereler ile ilgili merak ettiğiniz ve mutfakta işinize yarayayacak pek çok bilgiyi sizler için derledik. Haydi buyurun!

Granit Tencere Nedir?

Granit tencere en güvenilir ve sağlıklı tencerelerden biri olarak kabul ediliyor. Fakat granit tencere nedir, granit tencereyi bu denli sağlıklı yapan nelerdir gibi sorular birçok insanın kafasında henüz yanıt bulamamış durumda. Granit tencerenin ismini aldığı granit aslında yaygın bir taş türüdür. Granitin rengi içindeki minerallere bağlı olarak beyaz, pembe ya da gri olabilir. Dolayısıyla granit tencereler rengini taşın doğal renginden almaktadır. Ayrıca granite kelimesi Latince “granum”, yani tanecik kelimesinden gelir. Granite dikkatli bakacak olursanız ona bu ismi veren tanecikli yapısını rahatlıkla görebilirsiniz.
Granit tencereler işte bu granit taşının ana malzeme veya kaplama malzemesi olarak kullanıldığı tencerelerdir. Bu yüzden granit tencere özellikleri granit maddesiyle açıklanabilir. Granitin doğallığının yanı sıra teflon ve alüminyum gibi diğer tencere çeşitleri yapımında kullanılan malzemelere kıyasla çizilmelere karşı çok daha dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Granit Tencere Özellikleri Nelerdir?

Granit tencere özellikleri ve fonksiyonlarını irdelediğimizde granit tencere almak için daha fazla sebebiniz olacak. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi teflon, çizilmeler durumunda kanserojen madde üretilmektedir. Bunun yanı sıra yine teflon ve alüminyum gibi tencere çeşitleri yüksek ısılara maruz kaldığında yemeklere kurşun kadmiyum gibi zararlı metaller veya PFA maddesi karışmasına yol açabilmekteler. Yani dolayısıyla uzun ya da kısa vadede zehirlenmeler ortaya çıkabilir. Granit tencerelerde ise böyle sorunlar yaşamazsınız. Tamamen doğal granit taşından üretilen granit tencereler ısıya, çizilmelere ve çarpmalara karşı son derece dayanıklıdır.
Ayrıca granit tencerenin temizliği de diğer tencerelere kıyasla daha kolaydır. Üstelik sağlıklı bir diğer tencere çeşidi olan seramik tencerelerin temizliğinden bile daha kolaydır. Çünkü granit tencerelerin yapışmaz taş yüzeyi kolayca yıkama olanağı sağlar. Fakat elbette yaptığınız yemek türüne göre bazen tencereye zorlu kirler bulaşabilir. Bu durumda bunları bulaşık teli gibi bir aparatla kazımaktan kaçının. Çizmeden ve özenle temizlemeye dikkat edin.

İhtiyacınız Olan Tüm Granit Tencere Modelleri Avantajport’da!
Granit Tencere Hakkında Bilmeniz Gerekenler…
Granit tencereler bulaşık makinesinde yıkanabilir.
Granit tencerede yemek yaparken silikon ya da tahta kaşıklar kullanarak tencerenizin kaplama ömrünü uzatabilirsiniz.
Granit tencere ya da tavanızı boş olarak yanan ocak üzerinde bekletmeyin. Ardından da soğutmak için soğuk su ile durulamaktan kaçının. Zira ısı farklılıkları kaplamanın zarar görmesine neden olabilir.
Tencere ya da tavanızın içinde asla bıçakla doğrama yapmayın.
Granit tencere takımınızı temizlerken kesinlikle aşındırıcı ya da kazıyıcı temizlik malzemeleri kullanmayın. Eğer elde temizlemek istiyorsanız bunun için yumuşak sünger ve bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz.
Granit tencere özelliği gereği mikrodalga ya da fırınlarda kullanmak için uygun değildir.
Granit tencereler tıpkı seramikler gibi yapışmaz özelliğe sahiptir.
Granit tencere seti, sadece tencere ya da tava olarak satın alabilir; takımınızı dilediğiniz renklerle oluşturabilirsiniz.
Granit tencereler aşınmaya ve yüksek ateşe karşı dayanıklıdır.
Granit tenceler, yemek pişirirken ısının eşit olarak dağılmasını dolayısıyla yemeklerin daha lezzetli olmasını sağlamaktadır.BENZER ÜRÜNLER