5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Şan Granit Class Cook 7 Parça Ezme Tencere Seti Kahverengi

Ücretsiz Kargo
Marka
Ürün Kodu: MNR0919
Model MNR0919
1.999,99 TLŞan Granit 8 Parça Ezme Tencere Seti

Ürün Özellikleri

Forged Alüminyum Gövde.
Döküm Kalitesinde Granit Kaplama Tencere.
Ürünlerimiz Bulaşık Makinasında Yıkanabilir.
Pfoa İçermez Doğal Granit Kaplama Setlerdir.
6 Katlı Özel Gövdeye Sahiptir.
Yapışmaz Granit İç Ve Dış Yüzeyi Kolayca Temizlenir Ve Oldukça Dayanıklıdır.
Yüksek Isıya Dayanıklı Bakalit Tepe Ve Kulplar.

Ürün Boyutları

1 Adet 20 Cm Derin Granit Tencere
1 Adet 24 Cm Derin Granit Tencere
1 Adet 26 Cm Karnıyarık Granit Tencere
1 Adet 26 Cm Granit Tava
1 Adet Tart Kalıbı
3 Adet Cam Kapak

Granit Nedir

Yemek nasıl hayatımızın vazgeçilmezi ise tencereler de yemeklerin vazgeçilmezi.
Mutfakta en sık kullanılan mutfak eşyalarından olan tencere çeşitleri günümüzde hayli farklı model seçeneğine sahip. Hal böyle olunca doğru tencereyi seçmek biraz zor olabiliyor.
Yemekleri hem en iyi ve lezzetli hem de en sağlıklı şekilde pişirmek için hangi tencereyi seçeceğiniz konusunda kararsızsanız bu yazı tam size göre!
Sizler için kısa bir araştırma yaptık ve sağlıklı tencere denince akla ilk gelenin granit tencere olduğu kanısına vardık.
Peki granit tencere nedir, özellikleri nelerdir? Granit tencereler ile ilgili merak ettiğiniz ve mutfakta işinize yarayayacak pek çok bilgiyi sizler için derledik. Haydi buyurun!

Granit Tencere Nedir?

Granit tencere en güvenilir ve sağlıklı tencerelerden biri olarak kabul ediliyor. Fakat granit tencere nedir, granit tencereyi bu denli sağlıklı yapan nelerdir gibi sorular birçok insanın kafasında henüz yanıt bulamamış durumda. Granit tencerenin ismini aldığı granit aslında yaygın bir taş türüdür. Granitin rengi içindeki minerallere bağlı olarak beyaz, pembe ya da gri olabilir. Dolayısıyla granit tencereler rengini taşın doğal renginden almaktadır. Ayrıca granite kelimesi Latince “granum”, yani tanecik kelimesinden gelir. Granite dikkatli bakacak olursanız ona bu ismi veren tanecikli yapısını rahatlıkla görebilirsiniz. Granit tencereler işte bu granit taşının ana malzeme veya kaplama malzemesi olarak kullanıldığı tencerelerdir. Bu yüzden granit tencere özellikleri granit maddesiyle açıklanabilir. Granitin doğallığının yanı sıra teflon ve alüminyum gibi diğer tencere çeşitleri yapımında kullanılan malzemelere kıyasla çizilmelere karşı çok daha dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Granit Tencere Özellikleri Nelerdir?

Granit tencere özellikleri ve fonksiyonlarını irdelediğimizde granit tencere almak için daha fazla sebebiniz olacak. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi teflon, çizilmeler durumunda kanserojen madde üretilmektedir. Bunun yanı sıra yine teflon ve alüminyum gibi tencere çeşitleri yüksek ısılara maruz kaldığında yemeklere kurşun kadmiyum gibi zararlı metaller veya PFA maddesi karışmasına yol açabilmekteler. Yani dolayısıyla uzun ya da kısa vadede zehirlenmeler ortaya çıkabilir. Granit tencerelerde ise böyle sorunlar yaşamazsınız. Tamamen doğal granit taşından üretilen granit tencereler ısıya, çizilmelere ve çarpmalara karşı son derece dayanıklıdır.

Ayrıca granit tencerenin temizliği de diğer tencerelere kıyasla daha kolaydır. Üstelik sağlıklı bir diğer tencere çeşidi olan seramik tencerelerin temizliğinden bile daha kolaydır. Çünkü granit tencerelerin yapışmaz taş yüzeyi kolayca yıkama olanağı sağlar. Fakat elbette yaptığınız yemek türüne göre bazen tencereye zorlu kirler bulaşabilir. Bu durumda bunları bulaşık teli gibi bir aparatla kazımaktan kaçının. Çizmeden ve özenle temizlemeye dikkat edin.

İhtiyacınız Olan Tüm Granit Tencere Modelleri Avantajport’da!
Granit Tencere Hakkında Bilmeniz Gerekenler…
Granit tencereler bulaşık makinesinde yıkanabilir.
Granit tencerede yemek yaparken silikon ya da tahta kaşıklar kullanarak tencerenizin kaplama ömrünü uzatabilirsiniz.
Granit tencere ya da tavanızı boş olarak yanan ocak üzerinde bekletmeyin. Ardından da soğutmak için soğuk su ile durulamaktan kaçının. Zira ısı farklılıkları kaplamanın zarar görmesine neden olabilir.
Tencere ya da tavanızın içinde asla bıçakla doğrama yapmayın.
Granit tencere takımınızı temizlerken kesinlikle aşındırıcı ya da kazıyıcı temizlik malzemeleri kullanmayın. Eğer elde temizlemek istiyorsanız bunun için yumuşak sünger ve bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz.
Granit tencere özelliği gereği mikrodalga ya da fırınlarda kullanmak için uygun değildir.
Granit tencereler tıpkı seramikler gibi yapışmaz özelliğe sahiptir.
Granit tencere seti, sadece tencere ya da tava olarak satın alabilir; takımınızı dilediğiniz renklerle oluşturabilirsiniz.
Granit tencereler aşınmaya ve yüksek ateşe karşı dayanıklıdır.
Granit tenceler, yemek pişirirken ısının eşit olarak dağılmasını dolayısıyla yemeklerin daha lezzetli olmasını sağlamaktadır.BENZER ÜRÜNLER