5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Şan Granit Tava no:26

Marka
Ürün Kodu: MNR0310
Model MNR0310
279,99 TLGranit Tava no:26

Ürün Bilgisi

İç yüzeyi, yanmaz yapışmaz, Granit Kaplamadır.
Dış yüzeyi yağ lekesi tutmayan özel bir kaplamadır.
Bulaşık Makinasında yıkamaya uygundur.
Her türlü ocakta kullanılabilir.

Ürün Boyutu

Yükseklik : 5cm
Çap : 26cm

Şan Kalitesi ve Güvencesiyle. Granit Tavalar.

Granit Nedir

Yemek nasıl hayatımızın vazgeçilmezi ise tavalar de yemeklerin vazgeçilmezi. Mutfakta en sık kullanılan mutfak eşyalarından olan tava çeşitleri günümüzde hayli farklı model seçeneğine sahip. Hal böyle olunca doğru tavayı seçmek biraz zor olabiliyor. Yemekleri hem en iyi ve lezzetli hem de en sağlıklı şekilde pişirmek için hangi tavayı seçeceğiniz konusunda kararsızsanız bu yazı tam size göre! Sizler için kısa bir araştırma yaptık ve sağlıklı tava denince akla ilk gelenin granit tava olduğu kanısına vardık. Peki granit tava nedir, özellikleri nelerdir? Granit tavalar ile ilgili merak ettiğiniz ve mutfakta işinize yarayayacak pek çok bilgiyi sizler için derledik. Haydi buyurun!

Granit Tava Nedir?

Granit Tava en güvenilir ve sağlıklı tavalardan biri olarak kabul ediliyor. Fakat granit tava nedir, granit tavayi bu denli sağlıklı yapan nelerdir gibi sorular birçok insanın kafasında henüz yanıt bulamamış durumda. Granit tavanin ismini aldığı granit aslında yaygın bir taş türüdür. Granitin rengi içindeki minerallere bağlı olarak beyaz, pembe ya da gri olabilir. Dolayısıyla granit tavalar rengini taşın doğal renginden almaktadır. Ayrıca granite kelimesi Latince “granum”, yani tanecik kelimesinden gelir. Granite dikkatli bakacak olursanız ona bu ismi veren tanecikli yapısını rahatlıkla görebilirsiniz.

Granit Tavalar işte bu granit taşının ana malzeme veya kaplama malzemesi olarak kullanıldığı tavalardir. Bu yüzden granit tava özellikleri granit maddesiyle açıklanabilir. Granitin doğallığının yanı sıra teflon ve alüminyum gibi diğer tava çeşitleri yapımında kullanılan malzemelere kıyasla çizilmelere karşı çok daha dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Granit Tava Özellikleri Nelerdir?

Granit Tava özellikleri ve fonksiyonlarını irdelediğimizde granit tava almak için daha fazla sebebiniz olacak. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi teflon, çizilmeler durumunda kanserojen madde üretilmektedir. Bunun yanı sıra yine teflon ve alüminyum gibi tava çeşitleri yüksek ısılara maruz kaldığında  yemeklere kurşun kadmiyum gibi zararlı metaller veya PFA maddesi karışmasına yol açabilmekteler. Yani dolayısıyla uzun ya da kısa vadede zehirlenmeler ortaya çıkabilir. Granit tavalarde ise böyle sorunlar yaşamazsınız. Tamamen doğal granit taşından üretilen granit tavalar ısıya, çizilmelere ve çarpmalara karşı son derece dayanıklıdır.

Ayrıca granit tavanin temizliği de diğer tavalare kıyasla daha kolaydır. Üstelik sağlıklı bir diğer tava çeşidi olan seramik tavalarin temizliğinden bile daha kolaydır. Çünkü granit tavalarin yapışmaz taş yüzeyi kolayca yıkama olanağı sağlar. Fakat elbette yaptığınız yemek türüne göre bazen tavaye zorlu kirler bulaşabilir. Bu durumda bunları bulaşık teli gibi bir aparatla kazımaktan kaçının. Çizmeden ve özenle temizlemeye dikkat edin.

İhtiyacınız Olan Tüm Granit tava Modelleri Avantajport’da!

Granit tava Hakkında Bilmeniz Gerekenler…

  • Granit Tavalar bulaşık makinesinde yıkanabilir.
  • Granit Tavade yemek yaparken silikon ya da tahta kaşıklar kullanarak tavanizin kaplama ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Granit Tava ya da tavanızı boş olarak yanan ocak üzerinde bekletmeyin. Ardından da soğutmak için soğuk su ile durulamaktan kaçının. Zira ısı farklılıkları kaplamanın zarar görmesine neden olabilir.
  • Tava ya da Tavanızın içinde asla bıçakla doğrama yapmayın.
  • Granit Tava takımınızı temizlerken kesinlikle aşındırıcı ya da kazıyıcı temizlik malzemeleri kullanmayın. Eğer elde temizlemek istiyorsanız bunun için yumuşak sünger ve bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz.
  • Granit Tava özelliği gereği mikrodalga ya da fırınlarda kullanmak için uygun değildir.
  • Granit Tavalar tıpkı seramikler gibi yapışmaz özelliğe sahiptir.
  • Granit Tava seti, sadece tava ya da tava olarak satın alabilir; takımınızı dilediğiniz renklerle oluşturabilirsiniz.
  • Granit Tavalar aşınmaya ve yüksek ateşe karşı dayanıklıdır.
  • Granit Tavalar, yemek pişirirken ısının eşit olarak dağılmasını dolayısıyla yemeklerin daha lezzetli olmasını sağlamaktadır.


BENZER ÜRÜNLER